מחזור תוכן

שימוש מחדש ומיחזור של תוכן למטרות חדשות

מחזור וכתיבת תוכן ישן שוב למטרות חדשות הוא מעשה לגיטימי לחלוטין בעולם האינטרנט של 2016. המכשול העיקרי של כל כותב תוכן הוא הזמן או יותר נכון – חוסר הזמן ולכן קיצורי דרך שמביאים לתוכן איכותי הם תמיד שימושיים.

שימוש בתוכן ישן למטרות חדשות יחסוך לכם זמן ומאמץ אם תדעו לעשות זאת נכון. למזלכם אנחנו כאן כדי לעזור לכם למחזר את התוכן שלכם.

התחילו בשני הצעדים הבאים:

 1. ניתוח האתר והתוכן שבו
 2. לפני שאתם רצים לתת לתוכן שלכם צורה חדשה קחו צעד אחורה והביטו איך התוכן שלכם השתנה עם הזמן. כשתבחנו את התוכן הקיים (אל תשכחו להתבונן בנתוני האנליטיקס) אצלכם באתר בטח תשאלו את עצמכם את השאלות הבאות:

  • אלו חלקי תוכן הצליחו יותר?
  • אלו חלקי תוכן הצליחו פחות?
  • האם אפשר לעדכן את התוכן?
  • האם התוכן יכול להיות נגיש בפורמט אחר?
  • שאלות אלו ואחרות ישפיעו על השלבים הבאים בשכתוב התוכן אז אל תקצרו בתשובות.

 3. עדכון התוכן באתר

הודות לניתוח התוכן שעשיתם בסעיף 1 תוכלו לדעת איזה פוסטים הם הכי פופולריים כך שתוכלו לעדכנם ולשמור אותם טריים ורעננים.

כולנו יודעים שדברים יכולים להשתנות ממש מהר. תיאוריות מתפתחות ומופרכות לעיתים קרובות ולכן ייתכן שתוכן חדש בנושא שכבר כתבתם עליו כבר נוצר ולכן אם אין לכם מספיק זמן או מספיק מקורות מידע ליצירת מאמר חדש לחלוטין, אתם יכולים לבצע התאמות למאמר הישן ולעדכן אותו.

מאמר חדש עם לינקים למאמר הקודם יכולים ליצור עניין בשני המאמרים ולהביא עוד תנועה לאתר שלכם. אתם יכולים לעדכן את התוכן בתוך העמוד הקיים כך שהוא יקודם כגרסה עדכנית של המאמר הישן ויישמר בו הערך הקידומי שהוא צבר עם הזמן.

תוכן ממוחזר

אם התוכן שלכם אינו חד- פעמי הוא למעשה נצחי וכך אפשר למחזר אותו שוב ושוב. עם זאת, כדאי להפיק ממנו לקחים (ראו סעיף 1 לעיל).

בכתיבת תוכן ממוחזר תוכלו ליצור בנק של קטעים שאותם תפרסמו לקהלים השונים שלכם במדיה החברתית. קטעים אלה יחדשו את הקידום של התוכן ויספקו מבט רענן לקוראים חדשים או לקוראים שפספסתם בפעם הראשונה.

מה היתרונות של תוכן ממוחזר למטרות חדשות?

 • חסכון בזמן, במאמץ ובכסף. הזמן שתחסכו בכתיבת תוכן חדש יכול לשמש לקידום של התוכן הקיים אך בפורמטים חדשים.
 • נגישות לקהלים חדשים ע"י שיווק התוכן בפורמטים שונים של מדיה חברתית.
 • שיפור הקידום של התוכן במנועי חיפוש
 • כשאתם משלבים את יכולות המחזור של התוכן הישן שלכם בפורמטים חדשים בשילוב עם תכנים חדשים אתם יוצרים מכונת תוכן שאינה ניתנת לעצירה.

המאמר נכתב ע"י נועה מור מאתר כתבנית – כתיבת תוכן

מחזור תוכן

מחזור תוכן